podróżnik z zawodu - poradnik podróżniczy, jak tanio podróżować
podróżnik z zawodu - poradnik podróżniczy, jak tanio podróżować
podróżnik z zawodu - poradnik podróżniczy, jak tanio podróżować
podróżnik z zawodu - poradnik podróżniczy, jak tanio podróżować
podróżnik z zawodu - poradnik podróżniczy, jak tanio podróżować
Twoje imię
Twój e-mail:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

podróżnik z zawodu - poradnik podróżniczy, jak tanio podróżować
podróżnik z zawodu - poradnik podróżniczy, jak tanio podróżować
podróżnik z zawodu - poradnik podróżniczy, jak tanio podróżować
podróżnik z zawodu - poradnik podróżniczy, jak tanio podróżować

Teneryfa jest największą i najchętniej odwiedzaną przez turystów wyspą kanaryjską. Dlaczego to właśnie ta wyspa cieszy się największym zainteresowaniem przyjezdnych z całego świata? W tym artykule znajdziesz odpowiedź na to pytanie. Pokaże Ci najciekawsze miejsca na Teneryfie, jakie miałem okazję zobaczyć. Dla porównania zachęcam Cię do zapoznania się moim wpisem o najlepszych atrakcjach Gran Canarii. Postaram się też

obalić mit, że na Teneryfie jedyne co można robić to wylegiwać się na plaży. O tym jak zwiedzać wyspę i co wziąć pod uwagę planując wakacje na Teneryfie dowiesz się z tego wpisu

 

Na wyspie spędziłem tydzień. Przez ten czas miałem okazję przekonać się na własne oczy jakim pięknym miejscem jest Teneryfa. Wymagało to ode mnie jednak dość intensywnej gonitwy. Jeśli chcesz zwiedzić wszystkie te miejsca i przy okazji mieć czas na odpoczynek, to pomyśl lepiej nad 2 tygodniowym wyjazdem. Na dobrą sprawę cały ten tydzień spędziłem w aucie, przemieszczając się od jednego do drugiego punktu. W niektórych miejscach chciałbym spędzić dużo więcej czasu, ale nie wyrobiłbym się. Zresztą jak zobaczysz, ile ciekawych miejsc można zobaczyć na Teneryfie, to sam zrozumiesz, że mogło być ciężko zwiedzić to wszystko w tak krótkim czasie.

Najciekawsze miejsca na Teneryfie. Co warto zobaczyć na wyspie?

29 marca 2022
Najciekawsze miejsca na Teneryfie
Podróżnik z zawodu
Podróżnik z zawodu - Najciekawsze miejsca na Teneryfie
Podróżnik z zawodu - Najciekawsze miejsca na Teneryfie

Najciekawsze miejsca na Teneryfie - Park narodowy Teide

 

Tego punktu po prostu nie można ominąć. Najwyższy szczyt Hiszpanii (3718m n.p.m) wulkan Teide i otaczający go park narodowy to największa wizytówka Teneryfy. Krajobraz jak z księżyca może naprawdę zwalić z nóg. Przy dobrej pogodzie można nawet zobaczyć ze szczytu cały archipelag Wysp Kanaryjskich. Na terenie Parku Narodowego wznoszą się też inne kratery i stożki wulkaniczne. To właśnie tutaj znajdziesz zdecydowanie najciekawsze miejsca na Teneryfie.

 

Przez Park narodowy Teide można podjechać drogą asfaltową na ok. 2300 m n.p.m pod kalderę Las Cañadas del Teide. Swoją drogą jest to jedna z największych na świecie kalder (zagłębienie, które powstaje na skutek wybuchu wulkanu lub zapadnięcia komory magmowej). Do Las Cañadas del Teide, jest też możliwość dojazdu autobusem z różnych części wyspy. Od tego miejsca pozostaje już "tylko" ok. 6 godzin wspinaczki. 

 

Spod kaldery można też wjechać kolejką linową na górę, jednak nie na sam szczyt. Górna stacja znajduję się na wysokości 3555 m n.p.m. Resztę trasy trzeba już pokonać na piechotę i zajmuje to nawet do 2 godzin. Wymagane jest na to specjalne pozwolenie. Ilość miejsc jest ograniczona a wejściówki wyprzedane są nawet na 6 tygodni wstecz. Bilety na kolejkę możesz zakupić online na stronie oficjalnej Parku El Teide. Pozwolenie na wejście na szczyt jest bezpłatne. Chodzi jedynie o kontrolowanie liczby turystów. Wejściówki zarezerwujesz tutaj.

 

Jeśli się spóźnisz z rezerwacją, to pozostają Ci dwie opcje wejścia na szczyt. Ja polecam nocny trekking i wejście o wschodzie słońca. To może być jedna z najwspanialszych przygód w Twoim życiu. Jeśli dojdziesz na szczyt o wschodzie słońca, to nikt nie będzie wymagał okazania wejściówki. Warunkiem wejścia bez pozwolenia jest zejście do wysokości kolejki przed 9 rano.

 

Jeśli nie chcesz zdobywać wulkanu w nocy, to możesz zarezerwować nocleg w schroniska Altavista. Pierwszego dnia dojść do hostelu i drugiego nad ranem ruszyć na szczyt i zejść z niego przed dziewiątą. Niestety w schronisku liczba miejsc również jest ograniczona, więc lepiej się spieszyć z rezerwacją. Koszt noclegu to ok. 20 euro.

Najciekawsze miejsca na Teneryfie - Góry Teno i wąwóz Masca

 

Jeśli jesteś spragniony górskiej wędrówki, mocnych wrażeń i widoków takich, że szczęka opada, to koniecznie zajedź w masyw górski Teno. Już sama przeprawa autem przez górskie serpentyny może być solidnym zastrzykiem adrenaliny. Przez góry Teno prowadzi tylko jedna bardzo kręta i wąska droga ciągnąca się od miejscowości Santiago del Teide do Buenavista del Norte. Stamtąd możesz przejechać jeszcze bardziej niebezpiecznym i naszpikowanym punktami widokowymi odcinkiem drogi na Półwysep Teno. Przy dobrej pogodzie można stąd podziwiać klify Los Gigantes oraz sąsiednie El Hierro i La Gomere. 

 

Przejeżdżając przez góry Teno, obowiązkowo trzeba zatrzymać się w niezwykle malowniczej i trudno dostępnej wiosce Masca. W tej nieskażonej cywilizacją tradycyjnej kanaryjskiej wsi mieszka obecnie mniej niż 100 osób, a jej mieszkańcy do dziś żyją z rolnictwa. Jeszcze do niedawna była całkowicie nieznana. 30 lat temu nie prowadziła tutaj żadna droga i można było się do niej dostać wyłącznie pieszo. Jeśli nawet nie widzisz nic szczególnego w górskiej wiosce, to z pewnością zatrzymają cię tutaj na dłużej niesamowite widoki. Jest wielka szansa, że to właśnie to będzie dla Ciebie najciekawsze miejsce na Teneryfie.

 

Z wioski Masca startuje trasa przez wąwóz o takiej samej nazwie. Szlak liczy blisko 5 km i kończy się na plaży w pobliżu klifów Los gigantes. Wejście do wąwozu Masca jest bezpłatne, jednak należy otrzymać specjalne pozwolenie, wydawane z wyprzedzeniem. Zejść nim może maksymalnie 125 osób na dzień tylko w weekendy oraz święta. Wcześniej wąwóz był zamknięty na ponad 3 lata ze względu na śmiertelny wypadek i prowadzone po tym zdarzeniu prace remontowe na szlaku. Trasa jest dość trudna i wymaga odpowiedniego przygotowania. Nie zapomnij o dobrych butach oraz zapasach jedzenia i picia. 

Najciekawsze miejsca na Teneryfie - Góry Anaga 

 

Góry Anaga to raj dla pasjonatów trekkingu oraz pieszych wycieczek. Niektóre szlaki wymagają specjalnego zezwolenia, jednak do zdecydowanej większości dostęp jest swobodny. Najbardziej polecam szlaki na El Draguillo i Punta de Anaga. Tutaj zobaczysz zgoła inny krajobraz niż na wypalonym słońcem południu wyspy. Tu uderzy cię wilgoć, przyjemny chłodek i bujna roślinność. W wyższych partiach gór dominują lasy laurowe (wawrzynowe). Nigdzie poza Wyspami Kanaryjskimi, Maderą i Azorami nie spotkasz takich lasów. 

 

Sama jazda samochodem przez góry dostarcza już wielu wrażeń. Po trasie znajduje się mnóstwo punktów widokowych. Najbardziej polecam Mirador Risco Amogoje i Mirador Pico del Ingles. Tuż obok tego drugiego znajduję się leśny tunel. Koniecznie musisz też odbić z głównej trasy do kapitalnie wklejonej w górskie zbocze miejscowości Taganana.     

Podróżnik z zawodu - Najciekawsze miejsca na Teneryfie

Barranco del Infierno (Piekielny wąwóz)

 

Szlak trekkingowy prowadzący do 200-metrowego wodospadu, a także najgłębsza przepaść na Wyspach Kanaryjskich. Trasa rozpoczyna się na skraju miejscowości Adeje i biegnie oznakowaną ścieżką. Na początku teren jest bardzo suchy i pełny popękanych skał. Im bliżej wodospadu, tym bardziej wilgotno, a co za tym idzie, pojawia się też sporo zieleni. Przejście trasy zajmuje ok 3 godziny.  Obszar wąwozu jest pod ścisłą ochroną. Wprowadzony został dzienny limit 300 odwiedzających, więc konieczna jest rezerwacja. Wstęp na teren rezerwatu kosztuje 9 euro. 

Podróżnik z zawodu - Najciekawsze miejsca na Teneryfie

Stolica Teneryfy - Santa Cruz de Tenerife

 

Stolica i największe miasto Teneryfy kryje lokalne życie, nowoczesne budynki, ogromne parki i urokliwe uliczki. Jest tu wszystko, czego potrzeba do pracy, rozrywki i wakacji. Najlepszy moment na odwiedzenie miasta to 7-10 dni przed nastaniem Wielkiego Postu. Wtedy odbywa się tu jeden z najhuczniejszych na świecie karnawał. Z portu w Santa Cruz regularnie kursują promy na inne wyspy archipelagu, a także do Hiszpanii kontynentalnej i Portugalii.

 

Santa Cruz to miasto, które na upartego przejdziesz na piechotę i tę opcję najbardziej polecam. Oczywiście w razie czego masz też do dyspozycji bardzo dobrze rozwiniętą komunikację miejską. Najlepszym sposobem na zwiedzanie miasta jest po prostu zgubić się w nim i samemu odkrywać urokliwe miejsca, których zdecydowanie tutaj nie brakuje. Jeśli jednak chcesz mieć jakiś plan i zobaczyć jakieś konkretne miejsca, to poniżej podaje Ci najlepsze atrakcje w mieście. 

 

Zwiedzanie najlepiej rozpocząć od Plaza de Espana niedaleko portu (to tutaj odbywa się słynny karnawał). Stąd od razu można się udać na malownicze stare miasto. W jego krajobrazie dominują obsadzone palmami deptaki, zielone place i urokliwe uliczki. W szczególności powinieneś się udać na Calle del Castillo i Calle Antonio Dominguez Alfonso. Są to bardzo klimatyczne uliczki z małymi restauracjami i lokalnymi sklepami.  

 

W obrębie starówki i jej niedalekich okolic znajdziesz także:

 

  • Auditorio de Tenerife - Nadmorski kompleks artystyczny i sala koncertowa. Budynek przypomina nieco operę w Sydney.

 

  • Palmetum - Założony na terenie dawnego wysypiska śmieci ogród botaniczny porośnięty setkami gatunków palm

 

  • Park Garcia Sanabria - Park wypełnia bujna roślinność tropikalna, a wzdłuż alejek ustawiono ciekawe posągi i statuy. Przy jednym z wejść znajduje się ogromny kwiatowy zegar - Reloy de flores. 

 

 

  • Muzeum przyrodniczo etnograficzne - wystawa podzielona na sekcje tematyczne, które bardzo przybliżą historię całego archipelagu, jego wulkaniczne pochodzenie i przyrodę, a także tradycje rdzennej ludności. 

Podróżnik z zawodu - Najciekawsze miejsca na Teneryfie

La Orotava - Miasto kwiatów 

 

Miasteczko malowniczo położone w dolinie Valle de La Orotava pośród licznych plantacji bananów. Już z wysokości miasta można podziwiać wspaniałe krajobrazy. Wszystko co najciekawsze w La Orotavie koncentruje się na starówce pełnej brukowanych stromych uliczek, zabytkowych rezydencji, kościołów i klasztorów. Błąkając się po historycznym centrum, warto zajść na Plaza de la Constitución i Plaza del Ayuntamiento (główne place w samym sercu starego miasta).

 

Jednak La Orotava słynie przede wszystkim z kwiatów. Na Boże Ciało w całym mieście powstają olbrzymie dywany wykonane z kolorowych kwiatów. Jeśli nie uda ci się przyjechać w tym czasie to nic straconego. Możesz odwiedzić rezydencje Casas de los Balcones, które nazwę zawdzięczają drewnianym balkonom zdobionym tysiącami kolorowych kwiatów. Mieści się tutaj muzeum, gdzie można oglądać słynne kwiatowe dywany. Jeśli ciągle będzie Ci mało roślin, to stamtąd już chwilkę do Hijuela del Botánico - super ogród botaniczny z egzotyczną roślinnością. Warto jeszcze odwiedzić Victoria Jardin - park z widokiem na starówkę i ocean. Oczywiście wypełniony tysiącami kolorowych kwiatów ;)

Icod de los Viños – Smocze drzewo i jaskinia

 

Niewielkie miasteczko, pełne brukowanych uliczek i małych placów. Oprócz ładnej starówki podobać się może także malownicze położenie wokół plantacji bananów, sadów i pól winorośli. Miasteczko zresztą słynie z bardzo dobrego wina. Jednak to, co przyciąga turystów najbardziej to najstarsze smocze drzewo (dracena). Szacuje się, że drzewo może mieć ponad 1000 lat. W otoczeniu smoczego drzewa znajduje się park zwany “Parque del Drago”, w którym można zobaczyć różne gatunki roślin endemicznych na Teneryfie. 

 

Tuż za miastem znajduje się jaskinia Cueva del Viento. Jest to największa jaskinia lawowa w Europie. Jej liczne, podziemne przejścia rozciągają się na ponad 17 kilometrów. Dla zwiedzających jest udostępniony odcinek ledwo ponad 1 km i wejść można tylko z przewodnikiem (hiszpańsko lub anglojęzycznym). Trasa biegnie wzdłuż formacji skalnych wytworzonych podczas stygnięcia lawy. Całość trasy zajmuje 2 godziny, jednak sam pobyt w jaskini to tylko 45 minut.

Podróżnik z zawodu - Najciekawsze miejsca na Teneryfie

Najciekawsze miejsca na Teneryfie - Kurorty, parki rozrywki i życie nocne. 

 

Puerto de la Cruz

 

Najpopularniejsza miejscowość wypoczynkowa na północy Teneryfy, którą w szczególności upodobali sobie bogaci emeryci z zamożniejszych krajów. Nic dziwnego, bo w tym kurorcie panuje spokój i luźna atmosfera. Miasto pełne jest urokliwych uliczek i zabytków mimo, że dość mocno w oczy rzuca się typowo wczasowy charakter miejsca. Warto na trochę po prostu się zgubić i samemu odkrywać ciekawe punkty. Do plażowania polecam najbardziej Playa Jardin pokrytą wulkanicznym piaskiem plażę, otoczoną piękną kaktusami, palmami i kolorowymi kwiatami. Jednak najwięcej turystów przyciągają tu 2 miejsca:

 

  • Lago de Martianez - duży kompleks basenowy nad brzegiem oceanu. Utworzony na powierzchni plaży i oceanicznych jeziorek. Na kąpielisko składają się naturalne baseny z morską wodą, a także wodospady, fontanny, a nawet jeziorko z wysepkami z lawy. Super miejsce na odpoczynek. Wejściówka na cały dzień kosztuje 5 euro

 

  • Loro Park - połączenie ogrodu botanicznego z olbrzymim zoo. W parku znajduje się mnóstwo roślin tropikalnych, a wśród nich wybiegi dla egzotycznych zwierząt. Park posiada największą na świecie kolekcję kolorowych papug oraz największe na świecie delfinarium. Kilka razy w ciągu dnia przygotowywane są specjalne pokazy z udziałem delfinów, fok i orek, gdzie wykonują różne sztuczki pod okiem swoich trenerów. Ciekawa jest również część planeta pingwinów, gdzie stworzono im idealne warunki do życia. (temperatura bliska 0 stopni i sztuczny śnieg) Bilet kosztuje 40 euro, a kupić go możesz tutaj.

Podróżnik z zawodu - Najciekawsze miejsca na Teneryfie

Costa Adeje

 

Ten ekskluzywny kurort na południu wyspy upodobały sobie przede wszystkim biura podróży. Stąd można dostać się komunikacją publiczną niemal w każdy zakątek wyspy. W okolicy mnóstwo hoteli i restauracji, ale także bardzo bogaty wybór rozrywek. W Costa Adeje znajduje się osiem dużych plaż nadających się do pływania. W szczególności polecam Playa de Fanabe i Playa del Duque. Bez problemu można tam zakupić takie atrakcje jak rejs na wieloryby i delfiny, przejażdżkę skuterem wodnym, czy nawet lot na spadochronie za motorówką. Oprócz tego w Costa Adeje znajdują się bardzo fajne parki atrakcji: Z pewnością będą to najciekawsze miejsca na Teneryfie dla dzieci, choć dorośli też nie powinni się w nich nudzić.

 

 

  • Aqualand Costa Adeje - Park wodny na świeżym powietrzu, ze zjeżdżalniami, sportami wodnymi oraz basenami dla dzieci. Bardzo fajnym dodatkiem jest delfinarium, gdzie organizowane są pokazy tresowanych delfinów wykonujących różna sztuczki. Ciekawa alternatywa dla Loro Parku i Siam Parku, jednak tutaj pokazy mają tylko delfiny i to raz dziennie. Ten park wodny stworzony jest bardziej z myślą o dzieciach. Aqualand może z to obronić się ceną, bo wejściówka na cały dzień kosztuje 19 Euro

 

  • Jungle ParkPark utworzony jest głównie z myślą o egzotycznych i drapieżnych ptakach. Można tu obserwować tresurę i karmienie orłów, kondorów itd. Oczywiście znajdzie się też sporo innych zwierząt z dżungli. Park jest dodatkowo urozmaicony o różne atrakcje takie jak: kaskady, jeziora, tunele, wiszące mosty a nawet ścianki wspinaczkowe. Fajną atrakcją jest też 800 metrowa kręta zjeżdżalnia. Wejściówka kosztuje 26 euro, ale można też kupić bilet łączony z Aqualand za 36 euro
Podróżnik z zawodu - Najciekawsze miejsca na Teneryfie

Przydało się?

 

Mam nadzieję, że artykuł był dla Ciebie pomocny. Jeśli chcesz o coś zapytać lub znasz też inne najciekawsze miejsca na Teneryfie, to podziel się tym w komentarzu. Stwórzmy razem kompletny przewodnik po wyspie. Teneryfa to naprawdę magiczne miejsce, więc polecajmy je każdemu. Zarówno ja, jak i Twoi znajomi skorzystamy z tego, jak podasz dalej ten wpis ;) 

 

Chętnie pomogę Ci zorganizować wakacje na Teneryfie. Jeśli nie masz zbyt dużo czasu na planowanie wyjazdu lub nie wiesz jak się za to zabrać, to dobrym rozwiązaniem dla Ciebie będzie indywidualny plan podróży. Przygotuję dla Ciebie trasę zwiedzania, tak aby nie ominęły Cię żadne największe atrakcje i znajdę dla Ciebie najlepsze oferty lotów i noclegów. Wszystko oczywiście skroję pod Twoje potrzeby. Wystarczy, że napiszesz mi czego oczekujesz, a ja już zajmę się resztą ;)

 

Jeśli podoba Ci się to co robię i moje treści są dla Ciebie przydatne, to będzie mi bardzo miło, jeśli postawisz mi wirtualną kawkę. Dzięki temu wspierasz mój projekt i pozwalasz mu dalej się rozwijać. Uwierz mi, że czasem sporo kawy muszę w siebie wlać, aby napisać te wszystkie artykuły :D Zachęcam Cię również do zapisania się na newsletter, aby być na bieżąco z najnowszymi treściami i działaniami na blogu. W podziękowaniu za Twoje zaufanie dostaniesz ode mnie mały prezent i wartościowe podpowiedzi co jakiś czas, a nie kolejną niepotrzebną dawkę spamu ;) 

 

Playa las Americas

 

Największa imprezownia na wyspie. Zabawa trwa tutaj non stop. Wszędzie pełno klubów, dyskotek i czego tylko dusza zapragnie. Centrum miasteczka to jedna wielka baza noclegowo rozrywkowa. Jeśli jedziesz na wakacje głównie po to, aby się wyszaleć to prawdopodobnie tutaj znajdziesz najciekawsze miejsca na Teneryfie dla siebie. Nie wszystkim może się to jednak podobać, bo zgiełk i natłok ludzi jest naprawdę ogromny. Spokoju możesz szukać w sąsiednim Costa Adeje lub Los Cristianos.

 

Los Cristianos

 

To kolejny bardzo popularny kurort w wakacyjnym „trójmieście”. Jak i w pozostałych tutaj też nie zabraknie atrakcji i pięknych plaż (choć sztucznych). Z lokalnego portu można wypłynąć na sąsiednią La Gomerę. Tym co odróżnia Los Cristianos od pozostałych kurortów jest większy spokój i lokalny klimat, dużo mniej skażony przez turystykę masową. Wchodząc w głąb miasteczka można poczuć klimat dawnej osady rybackiej, a nie głośnego i zatłoczonego kurortu. Podobnie jak w Costa Adeje i Playa las Americas, wakacyjna pogoda utrzymuje się tutaj cały rok. Więcej o pogodzie na Teneryfie przeczytasz tutaj.

Podróżnik z zawodu - Najciekawsze miejsca na Teneryfie
Podróżnik z zawodu

Czytaj więcej...

Zostaw komentarz:

Podróżnik z zawodu - Najciekawsze miejsca na Teneryfie
Podróżnik z zawodu - Najciekawsze miejsca na Tenryfie

Punktem kulminacyjnym przeprawy przez górskie serpentyny, będzie Playa de Benijo ze skałami wyrastającymi u wybrzeża z dna oceanu. Przez wielu uważana za najpiękniejszą naturalną plażę na Teneryfie z piaskiem czarnym jak smoła. Chociaż nie jestem fanem plażowania i uważam, że na Teneryfie są dużo ładniejsze miejsca niż plaże, to Playa de Benijo naprawdę potrafi zwalić z nóg. Nie ma na niej tłumów, ze względu na bardzo silny prąd i niską temperaturę wody. Jest to plaża bardziej do podziwiania pięknych widoków niż do wypoczynku. 

 

Na odpoczynek po górskiej wędrówce warto zajechać dla porównania na plaże Las Teresitas u podnóża gór Anaga. Jest to chyba najbardziej popularna sztuczna plaża na wyspie z piaskiem sprowadzonym z Sahary (jak większość piaszczystych plaż na wyspie). Na Teneryfie nie ma naturalnych, piaszczystych plaż. Naturalne pokryte są kamieniami lub wulkanicznym „żwirem”, natomiast piaszczyste zostały stworzone sztucznie pod turystów. Plaże są naprawdę ładne, ale według mnie zdecydowanie nie są to najciekawsze miejsca na Teneryfie.

Podróżnik z zawodu - Najciekawsze miejsca na Teneryfie
Podróżnik z zawodu - Najciekawsze miejsca na Teneryfie

Los gigantes 

 

O ile samo miasteczko nie jest jakieś porywające, to monumentalne klify sięgające nawet 600m, są na pewno jednym z najciekawszych miejsc na Teneryfie. Szczerze mówiąc były to chyba najpiękniejsze klify, jakie do tej pory widziałem. Najlepiej udać się na punkt widokowy, Mirador Archipenque. Tam kanaryjskie klify prezentują się najlepiej. W miasteczku znajduje się mały port, z którego można wybrać się statkiem na krótki rejs, by podziwiać klify, a także obserwować delfiny i wieloryby.

Podróżnik z zawodu - Najciekawsze miejsca na Teneryfie

San Cristobal de la Laguna

 

Dawna stolica wyspy i najstarsze miasto na Teneryfie to teraz tętniący życiem ośrodek uniwersytecki. Miasteczko jest malowniczo położone w dolinie Aguere u podnóża gór Anaga. Wąskie uliczki renesansowej starówki oraz wysokie dzwonnice tworzą niesamowity klimat kolonialnego miasteczka. Miasto zostało wpisane na listę UNESCO. La Laguna położona jest zaraz przy lotnisku północnym, gdzie miała miejsce jedna z największych katastrof w historii lotnictwa. Jest to dość spore miasto, jednak wcale się tego nie czuje. Czuć za to bardzo oryginalny lokalny klimat. 

Podróżnik z zawodu - Najciekawsze miejsca na Teneryfie

Garachico 

 

To urokliwe miasteczko odbudowane na polach zastygłej lawy po erupcji wulkanu, która zmiotła to miejsce z powierzchni ziemi. Jedynymi budynkami, który przetrwały erupcję były kościół, klasztor oraz zamek Castillo de San Miguel. Wszystkie ciekawe punkty koncentrują się obok starówki i są dostępne dla zwiedzających. Swoją drogą sama starówka naprawdę bardzo ładna. Jednak największą atrakcją miasta i jednym z najciekawszych miejsc na Teneryfie są naturalne baseny wulkaniczne powstałe po erupcji. Super alternatywa na kąpiel dla otwartego oceanu.

Podróżnik z zawodu - Najciekawsze miejsca na Teneryfie
podróżnik z zawodu - Najciekawsze miejsca na Teneryfie
Podróżnik z zawodu - Najciekawsze miejsca na Teneryfie
Podróżnik z zawodu - Najciekawsze miejsca na Teneryfie
Podróżnik z zawodu - Najciekawsze miejsca na Teneryfie