podróżnik z zawodu - poradnik podróżniczy, jak tanio podróżować
podróżnik z zawodu - poradnik podróżniczy, jak tanio podróżować
podróżnik z zawodu - poradnik podróżniczy, jak tanio podróżować
podróżnik z zawodu - poradnik podróżniczy, jak tanio podróżować
podróżnik z zawodu - poradnik podróżniczy, jak tanio podróżować
Twoje imię
Twój e-mail:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

pilot wycieczek - podróżnik z zawodu
pilot wycieczek - podróżnik z zawodu
pilot wycieczek - podróżnik z zawodu
pilot wycieczek - podróżnik z zawodu
pilot wycieczek - podróżnik z zawodu
podróżnik z zawodu - poradnik podróżniczy, jak tanio podróżować
podróżnik z zawodu - poradnik podróżniczy, jak tanio podróżować
podróżnik z zawodu - poradnik podróżniczy, jak tanio podróżować
podróżnik z zawodu - poradnik podróżniczy, jak tanio podróżować

O mnie

Wierzę, że jesteś w stanie zwiedzić kawał świata. Jestem tutaj po to, aby pomóc Ci zobaczyć go jak najwięcej. Przekonam Cię, że realizacja marzeń jest prostsza niż Ci się wydaję. Wystarczy naprawdę pragnąć. To wszystko!!!

Hej! Cieszę się, że tu jesteś. A jeszcze bardziej się cieszę, że mogę Ci pomóc!

 

Zawsze chciałem, aby każdy człowiek miał możliwość w pełni realizować marzenia i zwiedzać świat bez ograniczeń. Widzę jednak, że wciąż wiele osób myśli, że podróże są strasznie drogie i nie stać ich na nie. Niektórych za to ciągnie do świata, ale przerasta ich planowanie wyjazdu i długie wyszukiwanie ofert, przez co ich entuzjazm opada. Jeszcze inni pragną życia w ciągłej podróży. Myślą jednak, że jest to niemożliwe, aby pogodzić marzenia z pracą i innymi obowiązkami. Moją misją jest przekazanie całej zdobytej przeze mnie wiedzy o podróżowaniu i pomóc wszystkim tym, którzy mają podobne problemy.

Ale po koleji. Jak to wszystko się zaczęło?

 

Nazywam się Rafał Szewczyk. Mam 25 lat. Podróżami zarażony jestem od mojego pierwszego wyjazdu za granicę, gdy miałem 10 lat. Pojechałem wtedy odwiedzić wujka w Austrii. Kiedy zobaczyłem, że świat może wyglądać inaczej, wzbudziła się we mnie nieposkromiona ciekawość do poznawania innych krajów. Już wtedy wiedziałem, że będę zawodowym podróżnikiem.

 

Rozpocząłem naukę w Technikum obsługi turystycznej. Po zdaniu matury i egzaminów zawodowych odrazu poszedłem pracować w wyuczonym zawodzie. Karierę w turystyce zacząłem od sprzedawania wycieczek w biurze podróży. Dzięki temu miałem okazje wyjechać na Study Toury do Albanii, Grecji i Turcji, ale co najważniejsze poznałem całą turystykę od kuchni. 

 

Jednak czułem, że to nie dla mnie. Nie jestem typem człowieka, który może siedzieć godzinami za biurkiem. Potrzebowałem przygody, a przede wszystkim więcej czasu na podróżowanie. Zacząłem robić kurs Pilota wycieczek, a po jego ukończeniu podjąłem pracę w tym zawodzie. Teraz wiem, że była to zdecydowanie najlepsza decyzja w moim życiu.

Jak zacząłem przygodę z blogiem?

 

Pomysł na bloga zrodził się w trakcie Pandemii. Był to dla mnie trudny czas. Nie mogłem pracować jako pilot wycieczek, bo nie miałem żadnych zleceń. Strasznie brakowało mi podróży, lecz jeszcze bardziej tęskniłem za kontaktem z ludźmi i za opowieściami o świecie. Musiałem poszukać jakiegoś innego rozwiązania, aby móc się realizować.

 

Pomyślałem, że skoro nie mogłem dzielić się z turystami moją wiedzą w autokarze, to zrobię to za pomocą bloga. Tak o to stworzyłem stronę, na której pokazuje najpiękniejsze miejsca na świecie, i opowiadam o nich. Chciałem przekazać tutaj całą swoją wiedzę o podróżowaniu oraz pomagać w wyszukiwaniu najlepszych ofert wakacji, lotów, noclegów itd.

 

Nie mogłem realizować programów touroperatora, więc postanowiłem tworzyć własne plany podróżyZ doświadczenia wiem, że ludzie najbardziej cenili wycieczki z biurem podróży, dlatego, że były już wcześniej doskonale zorganizowane. Postanowiłem więc pomóc wszystkim, którzy chcą wyjechać samodzielnie, ale nie wiedzą jak zabrać się za planowanie wyjazdu lub po prostu nie mają na to czasu.

Dlaczego możesz mi zaufać?

 

Realizowałem dużo programów z renomowanego biura podróży jako pilot wycieczek i wiem doskonale, na jakie elementy trzeba zwrócić uwagę podczas projektowania wyjazdu. Wykorzystywałem już wielokrotnie tą wiedzę przy planowaniu swoich wyjazdów. Z kolei doświadczenie zdobyte podczas sprzedawania wycieczek, pozwala mi doskonale odnaleźć się w gąszczu ofert turystycznych. Dzięki temu bez problemu potrafię wyszukać najkorzystniejsze noclegi, loty, ubezpieczenia oraz wakacje.

 

Pracując w turystyce, zdobyłem nie tylko niezbędną wiedzę. Mnóstwo czasu spędzonego z ludźmi sprawiło, że doskonale potrafię zrozumieć potrzeby każdego człowieka i dostosować się do nich. Dzięki temu dobrze wiem jak zaplanować dla Ciebie podróż, aby spełniała idealnie Twoje oczekiwania. Jestem tego pewien, ponieważ regularnie doceniają mnie moi turyści.

Chcesz, żebym Ci pomógł zaplanować wymarzoną podróż? A może chciałbyś, abym Ci podesłał na maila kilka polecanych przez mnie ofert wakacji? Napisz do mnie śmiało. Bardzo chętnie pomogę Ci w realizacji twoich marzeń. 

 

Zapraszam Cię gorąco do śledzenia moich wpisów poradnikowych oraz relacji z podróży. Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi działaniami na blogu, to zachęcam Cię do zapisania się na newsletter. Gdybym był akurat w podróży i nie dodawałbym postów, to zajrzyj na mojego  Facebooka i Instagrama. Tam będzie się działo dużo więcej.

 

Dziękuję Ci, że tu jesteś. Mam nadzieję, że zagościsz na dłużej :)

pilot wycieczek - podróżnik z zawodu

Czy moja strona okazała się dla Ciebie pomocna i inspirująca? 

Jeśli tak, to będzie mi bardzo miło, jeśli postawisz wirtualną kawkę :) Dzięki temu wspierasz mój projekt i pozwalasz mu dalej się rozwijać. Doda mi to napewno też energii do tworzenia jeszcze lepszych treści.

Doceniasz moją twórczość?

Pracuję jako pilot wycieczek i zwiedzam świat w czasie pracy. Zdobytą wiedzę wykorzystuję do pomagania ludziom w realizacji marzeń. Dowiedz się więcej o mnie!

Jako pilot wycieczek pojechałem najpierw do Pragi, Wiednia i Budapesztu. Szybko dostałem propozycje pilotażu po Skandynawii. W ten sposób zrodziła się moja największa podróżnicza miłość. Norwegia. Cały czas celuję w kolejne kraje.

 

W pracy przeżywam mnóstwo przygód i stawiam czoła wielu wyzwaniom. Między innymi właśnie za to ją kocham, bo nie ma tu miejsca na nudę. Jednak to, co podoba mi się w niej chyba najbardziej to fakt, że mogę dzielić się z ludźmi zdobytą wiedzą o świecie, a także zarażać ich swoją pasją do podróży. 

 

Oczywiście moje podróże nie ograniczają się tylko do tych zawodowych. Regularnie wyjeżdżam na własną rękę i zwiedzam świat na różne sposoby. Z czasem poznawałem coraz to lepsze metody na tanie podróżowanie. Latam tanimi liniami, wyszukuję najtańsze noclegi, albo wykorzystuje zniżki pracownicze na wyjazdy z biurem podróży. W podróży lubię zaznać trochę przygody, więc nie pogardzę też spaniem na dziko. Przerobiłem nawet swoje auto na jednoosobowego mini campera, dzięki czemu nie wydaję nic na noclegi po trasie. Jest to chyba mój ulubiony sposób na podróżowanie po świecie.

I tak zrodził się pilot wycieczek!